ivar_veeb

M: +372 508 2121 / E: ivar.tallo@gmail.com / S: ivartallo

 

 

Ivar Tallo 

E-riigi Akadeemia asutaja

Nõukogu liige

Ivar Tallo on E-riigi Akadeemia üks asutajatest ja nõukogu liige. Ta on propageerinud info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate kasutust Kesk- ja Ida-Euroopa, Balkani, SRÜ, Araabiamaade ja Aafrika avaliku sektori juhtide seas. Ta on pidanud e-valitsemise alaseid loenguid Kasahstani ja Armeenia presidendile, Usbekistani, Moldova, Ukraina, Aserbaidžaani, Põhja-Küprose, Namiibia ja Rwanda valitsuseliikmetele ning Makedoonia, Afganistani ja Kasahstani parlamendiliikmetele ja spiikeritele.

Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna ja Eesti Välisministeeriumi toel algatas Ivar Gruusias rooside revolutsiooni järel eduka haridusalase programmi Hirvehüpe, mis oli Eestis läbiviidud Tiigrihüppe analoogiks.

Enne seda oli Ivar Eesti parlamendi liige ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee liige. Samuti on ta töötanud Eesti Presindendi välispoliitikanõunikuna ja olnud Tartu Ülikooli avaliku poliitika ja avaliku halduse õppejõud.

Ta on “Eesti infopoliitika põhimõtete” ja “Avaliku teenistuse seaduse” autor ja  avaliku teabe seaduse kaasautor.

Alates 2007. aasta jaanuarist on Ivar töötanud ÜRO Arenguprogrammi Bratislava Keskuses piirkondliku IKT nõunikuna. Maist 2007 on ta lähetatud koolituse ja uuringu jaoks loodud Ühinenud Rahvaste Instituuti, kus ta juhib e-valitsemise programmi.

Viimati juhtis ta Euroopa Liidu mestiprojekti Gruusia e-valitsemise tugevdamine II etapp.

Ivar räägib eesti, inglise, saksa ja vene keelt.