fbpx

Demokraatia infoühiskonnas

09.06.2006

2006. aasta juunis möödus 5 aastat ajast, mil alustas tegevust Riigikantselei hallatav otsedemokraatia portaal Täna Otsustan Mina ehk TOM.  TOMi sündi võib lugeda Eesti e-demokraatia alguseks, sest  portaali eesmärgiks oli luua kodanikele uus kanal poliitilises otsustusprotsessis osalemiseks ja selle mõjutamiseks.

TOM-i avamisest möödunud aja jooksul on infoühiskond Eestis jõudsalt arenenud.  Milline on aga selle arengu mõju demokraatia seisukorrale – kas informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia poolt pakutavad võimalused on leidnud piisavalt rakendamist avaliku võimu teostamisel? Milliste uute probleemidega tuleb rinda pista infoühiskonna liikmetel? Millised on teiste riikide kogemused e-demokraatia valdkonnas? Kuidas Eestis e-demokraatiaga edasi minna? Konverents keskendus nende ja mitmete teiste infoühiskonna ja demokraatia suhtele.

Konverents pakkus kõigile asjahuvilistele võimaluse kokku saada ja mõtteid vahetada e-demokraatia arenguperspektiivide üle nii kohalikul kui ka riigi tasandil. Konverentsi viibisid esmakordselt külalistena Eestis maailma esimene e-demokraatia professor Stephen Coleman  ja Suurbritannia kohaliku e-demokraatia projekti juht Isobel Harding.

Partnerid

logo_riigikantselei_hall

 

Government Office

Chancellery of the Riigikogu